Nick Vujicic

Nick Vujicic - foto u počítače a Nick hraje golf

Dětství Nicka Vujicice

Australan Nick Vujicic (vlastním jménem Nicholas James Vujicic) se narodil v srbské křesťanské rodině 4. prosince 1982 v Melbourne se vzácnou poruchou – absencí všech čtyř končetin. Pouze místo jedné nohy má kuřečí pařátek (jak sám říká) se dvěma prsty.

Byl to jeden z prvních integrovaných žáků s hendikepem. V dětství však trpěl depresemi a už v osmi letech se pokusil o sebevraždu. Poté, co mu matka dala přečíst článek o muži, který se naučil žít se svým postižením, pustil se Nick do boje. Začal psát nohou za pomoci dvou prstů, pracovat na počítači, plavat, dokáže se o sebe postarat.

Co Nick Vujicic dokázal

Ve svých sedmnácti letech založil neziskovou organizaci Život bez končetin.

Vystudoval finančnictví na Griffithově univerzitě v Brisbane.

Roku 2005 byl nominován na cenu „Mladý Australan roku“.

Natočil motivační DVD Život je větší cíl (2005).

S krátkým filmem Motýlí cirkus (2009), ve kterém sám hraje, sesbíral mnoho ocenění.

Napsal knihu Život bez hranic (2010).

V září 2010 navštívil Vujicic Nick Českou republiku a Slovensko a přednášel v Praze, v Brně a v Bratislavě o třech klíčích, které mu ze života bez končetin umožnily žít život bez hranic.

Současnost Nicka Vujicice

Nick Vujicic je ženatý (oženil se v únoru roku 2012), žije v Kalifornii. Věnuje se motivačnímu řečnictví a šíření křesťanské víry.

Nicka Vujicice lidé hledají i jako Nika Vujcice případně v počeštělých verzích jména jako Nika Vujičiče nebo Nicka Vujčiče.

Pokud si chcete přečíst zajímavé informace o dalších autorech moudrých knih, navštivte stránku Nejprodávanější autoři knih.

Zpět do obchodu