Nick Vujicic

Nick Vujicic - foto u počítače a Nick hraje golf

Dětství Nicka Vujicice

Australan Nick Vujicic (vlastním jménem Nicholas James Vujicic) se narodil v srbské křesťanské rodině 4. prosince 1982 v Melbourne se vzácnou poruchou – absencí všech čtyř končetin. Pouze místo jedné nohy má kuřečí pařátek (jak sám říká) se dvěma prsty.

Byl to jeden z prvních integrovaných žáků s hendikepem. V dětství však trpěl depresemi a už v osmi letech se pokusil o sebevraždu. Poté, co mu matka dala přečíst článek o muži, který se naučil žít se svým postižením, pustil se Nick do boje. Začal psát nohou za pomoci dvou prstů, pracovat na počítači, plavat, dokáže se o sebe postarat.

Co Nick Vujicic dokázal

Ve svých sedmnácti letech založil neziskovou organizaci Život bez končetin.

Vystudoval finančnictví na Griffithově univerzitě v Brisbane.

Roku 2005 byl nominován na cenu „Mladý Australan roku“.

Natočil motivační DVD Život je větší cíl (2005).

S krátkým filmem Motýlí cirkus (2009), ve kterém sám hraje, sesbíral mnoho ocenění.

Napsal knihu Život bez hranic (2010).

V září 2010 navštívil Vujicic Nick Českou republiku a Slovensko a přednášel v Praze, v Brně a v Bratislavě o třech klíčích, které mu ze života bez končetin umožnily žít život bez hranic.

Současnost Nicka Vujicice

Nick Vujicic je ženatý (oženil se v únoru roku 2012), žije v Kalifornii. Věnuje se motivačnímu řečnictví a šíření křesťanské víry.

Nicka Vujicice lidé hledají i jako Nika Vujcice případně v počeštělých verzích jména jako Nika Vujičiče nebo Nicka Vujčiče.

Pokud si chcete přečíst zajímavé informace o dalších autorech moudrých knih, navštivte stránku Nejprodávanější autoři knih.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení