James Allen

Život Jamese Allena

James Allen - fotoBrit James Allen se narodil roku 1864 v dělnické rodině v Leicesteru jako starší bratr. V době jeho studií jeho otec tragicky zahynul. Patnáctiletý James musel opustit školu, aby se postaral o rodinu. Pracoval jako osobní tajemník v různých firmách.

Osudové pro Jamese bylo přestěhování do Londýna, kde se seznámil se svojí budoucí ženou Lily. Začal psát pro časopis The Herald of the Golden Age, v něm mohl plně rozvinout svoje sociální a duchovní zájmy. Roku 1901 vydal svoji první knihu Z chudoby k moci. Hned v následujícím roce založil vlastní časopis The Light of Reason později přejmenovaný na The Epoch.

Svou nejslavnější knihu Jak člověk smýšlí vydal roku 1903.

Zbytek života strávil ve městě Illfracombe, kde nadále publikoval ve svém časopise a psal knihy. Zemřel roku 1912.

Dílo Jamese Allena

Za svůj život Allen vydal přes dvě desítky knižních titulů. Nejslavnější je jeho kniha Jak člověk smýšlí. V literatuře úspěchu je to velmi významné dílo, ze kterého čerpali slavní lidé jako Norman Vincent Peale, Earl Nightingale, John Maxwell, Og Mandino nebo psycholog vesmírného programu Apollo, Denis Waitley.

Pokud si chcete přečíst zajímavé informace o dalších autorech moudrých knih, navštivte stránku Nejprodávanější autoři knih.

Zpět do obchodu