Joe Karbo

Joe Karbo - fotkaJoe Karbo se narodil roku 1925 jako jedno z devíti dětí přistěhovalců z Polska, kteří pracovali jako krejčí v Los Angeles v Kalifornii. Joe vystudoval školu uměleckých řemesel. V době druhé světové války sloužil v námořnictvu jako zdravotník.

Počátek kariéry Joe Karba

Jeho snem bylo herectví. V 50. letech chodil na kurzy herectví v Pasadeně.
Dostal pár rolí ve filmech a v rozhlasových a televizních pořadech.
V komerčních televizních programech velmi úspěšně prodával auta.
V letech 1961-63 měli se svou ženou Betty první celonoční TV show v USA, kam si zvali slavné hosty jako Franka Sinatru nebo Sammyho Davise. Málo obchodníků si kupovalo reklamní čas v noci, tak se Joe rozhodl v reklamách během jejich show propagovat a prodávat vlastní výrobky. Televize však talk-show zrušila a množství zásob výrobků, které nebylo jak prodat, přivedlo Joea na pokraj bankrotu.

Úspěchy Joe Karba

Na své zboží udělal inzeráty v místních novinách a zjistil, že přímo cílenou reklamou dokáže prodat vše. Začal tvořit reklamy i pro mnoho dalších obchodníků. Místo platu za reklamu si nechával procenta zisku z prodeje. Tak se z něj stal úspěšný zajištěný muž.

Své nabyté zkušenosti chtěl předat dalším, proto napsal knihu Lenochova cesta k bohatství (1973), kterou nikdy neprodával přes knihkupectví, ale pouze přímým prodejem od vydavatele. Před Joeovou náhlou smrtí roku 1980 bylo prodáno téměř 3 miliony výtisků.

Knihy Joe Karba

V češtině vyšla jediná knihy Jeo Karba - Lenochova cesta k bohatství, kterou vydalo Nakladatelství Čintámani a kterou prodáváme na Moudrých knihách.

Interview s Joem Karbem

Pokud si chcete přečíst zajímavé informace o dalších autorech moudrých knih, navštivte stránku Nejprodávanější autoři knih.

Zpět do obchodu